Stowarzyszenie Dobrej Nadziei -
kontakt


17.08.2009

"Jesien pełna barw i kształtów - integracyjne plenery dla osób niepełnosprawnych"

Od sierpnia 2009 roku Stowarzyszenie Dobrej Nadziei realizuje projekt pt. „Jesień pełna barw i kształtów. Integracyjne plenery dla osób niepełnosprawnych” współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.
Celem projektu jest aktywizacja artystyczna i społeczna osób niepełnosprawnych poprzez działania o charakterze plastycznym i integracyjnym oraz zwiększenie zainteresowania społecznego problemem niepełnosprawności i niwelowanie skutków negatywnych przekonań.
Wsparciem objętych zostanie 60 osób niepełnosprawnych z powiatu krakowskiego i wielickiego. W dniach 3 - 4 września oraz 17 - 18 września odbędą się dwa plenery artystyczne, na których dostępne będą następujące formy ekspresji: ceramika, monotypia, malarstwo i rysunek. W czasie plenerów przewidziane jest ognisko integracyjne oraz rozdanie upominków wszystkim uczestnikom zajęć plastycznych. Powstałe prace ocenione zostaną przez jury, w skład którego wejdą artyści z krakowskiej ASP. Wyniki konkursu, wraz z rozdaniem nagród i dyplomów, zostaną ogłoszone w trakcie wernisażu, stanowiącego równocześnie uroczyste otwarcie ogólnodostępnej wystawy. Nagrodzone prace będzie można oglądać do końca 2009 roku w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej Dobrej Nadziei przy ul. Za Torem 22 w Krakowie. Podsumowaniem pleneru będzie wydanie katalogu przedstawiającego przebieg działań artystycznych oraz najlepsze prace.


Newsy

12.01.2021 Program profilaktyczno-terapeutyczny dla osób używających szkodliwie i uzależnionych od konopi oraz ich rodzin i bliskich


czytaj »