Stowarzyszenie Dobrej Nadziei -
kontakt


07.10.2010

SZKOŁA DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI


Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Dobrej Nadziei w Krakowie współfinansowany ze środków The Velux Foundations w ramach programu „Bezpieczne dzieciństwo” Fundacji Dzieci Niczyje

 

Jeśli krzyczymy na dziecko: Denerwujesz mnie! i dajemy mu klapsa albo mówimy: Jesteś do niczego, to jedynie wyładowujemy na nim swoją złość. Dziecko czuje się bezwartościowe, nieudolne i bezsilne. W ten sposób niczego się nie nauczy.

Dzieci uczą się przede wszystkim od rodziców. Będą zachowywały się tak, jak rodzice zachowują się wobec nich. Jeśli, na przykład, uderzysz córkę za to, że przed chwilą ona uderzyła swojego brata, to zacznie zadawać sobie pytanie, czy naprawdę nie powinno się nikogo bić i dojdzie do wniosku, że chodzi o to, aby nie dać się złapać.

 

Jeśli natomiast dzieci mają poczucie, że ich pragnienia są traktowane ze zrozumieniem i z szacunkiem, ale istnieją granice, których nie wolno im przekraczać, to uczą się czegoś niezwykle cennego: że w wypadku sprzecznych pragnień czy interesów trzeba szukać rozwiązań, które są do przyjęcia dla obu stron. Zachęcaj dziecko do współpracy. Miej do niego zaufanie.
W Ośrodku na ul. Basztowej 3 ruszyły już dwie edycje zajęć dla rodziców maluszków.
W poniedziałek 11 października rozpoczynamy III edycję - tym razem w poradni na ul. Stoczniowców 7 w Podgórzu - w godz. 12.00 - 14.00.
Z kolei we wtorek 12 października rusza IV edycja w ośrodku na ul. Basztowej.
W czasie trwania zajęc wszystkich czterech edycji rodzice mają zagwarantowaną miłą i fachową opiekę nad swoimi pociechami:)

Jednocześnie informujemy, że zainteresowanie zajeciami przerosło nasze oczekiwania i nie ma już wolnych miejsc, niemniej jednak wszyscy chętni  proszeni są o kontakt z numerami rejestracyjnymi. Zbierzemy Państwa dane i w miarę możliwości postaramy się uzyskać finansowanie na kolejne edycje zajęć.

Projekt realizowany jest w ramach grantu z Fundacji Dzieci Niczyje. Na zajęciach z psychologami rodzice dowiedzą się, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami dziecka, jak być wobec niego konsekwentnym, jak rozwiązywać konflikty i ucząc dzieci zasad wspierać ich rozwój psychospołeczny.

Wszelkich informacji udziela koordynator Katarzyna Pytko - Kiełkowska 12 262 92 99, 12 633 35 31


Newsy

12.01.2021 Program profilaktyczno-terapeutyczny dla osób używających szkodliwie i uzależnionych od konopi oraz ich rodzin i bliskich


czytaj »