Stowarzyszenie Dobrej Nadziei -
kontakt


16.08.2011

Gimnastyka umysłu dla seniorów

Od 16 sierpnia 2011 roku Stowarzyszenie rozpoczyna realizację projektu „Gimnastyka umysłu dla seniorów”, projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Zajęcia kierowane są do osób po 55 roku życia zamieszkałych na terenie Krakowa.

 

Cykl bezpłatnych spotkań ma na celu zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym i kulturalnym poprzez wzmocnienie motywacji rozwoju osobistego oraz ciągłego kształcenia się.  Zapraszamy do uczestnictwa w otwartych wykładach z zakresu profilaktyki zdrowia oraz warsztatach mających na celu doskonalenie i pozyskiwanie nowych umiejętności poznawczych poprzez stymulowanie twórczego myślenia, pamięci oraz korzystanie z dotychczasowych doświadczeń w nowym kontekście.

 

Wstęp na wykłady jest otwarty. Warsztaty będą odbywać się w grupie 15 – osobowej. Zgłoszenia osób chętnych do udziału w warsztatach przyjmuje Pani Diana Popik pod nr tel. 12 423 48 96 w godzinach 09.00 – 14.00 lub drogą mailową: seniorzy.sdn@gmail.com (na załączonym formularzu).

 

Udział w wykładach i warsztatach jest bezpłatny. Zapewniamy wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę prowadzącą, materiały szkoleniowe oraz poczęstunek podczas przerwy kawowej w zajęciach warsztatowych.

 

O zakwalifikowaniu się do udziału w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona.

Zgłoszenie się na warsztaty jest równoznaczne z deklaracją chęci uczestnictwa w 5 spotkaniach warsztatowych mających na celu stymulowanie twórczego myślenia, ćwiczenie pamięci i koncentracji oraz wykorzystywanie wiedzy w nowym i praktycznym kontekście.

 

Zapraszamy również na bezpłatne, otwarte wykłady o następującej tematyce:

I.                   Gimnastyka umysłu – jak usprawnić pamięć, myślenie i koncentrację? – 6.10.11

II.                Biologia mózgu – jak działa nasza pamięć? – 10.10.11

III.             Dieta dla naszego umysłu – 13.10.11

IV.             Aktywność fizyczna i relaksacyjna – 17.10.11

V.                Znaczenie hobby i zainteresowań w stymulowaniu pamięci i myślenia – 20.10.11

 

Wykłady rozpoczynają się o godz. 10.30, spotkania warsztatowe od godz. 12.15.

Dokumenty do pobrania: formularz zgłoszeniowy, regulamin rekrutacji.


Newsy

12.01.2021 Program profilaktyczno-terapeutyczny dla osób używających szkodliwie i uzależnionych od konopi oraz ich rodzin i bliskich


czytaj »